İletişim : Mobil uygulamalarımız üzerinden gerçekleştirilmektedir.

YARDIM TALEP EDİN

Sıkça Sorulan Sorular

Size ulaşabileceğimiz telefon numaranız var mı?

Derneğimize ait bir cep telefonu yok, yardım talepleriniz için cep telefonu uygulama mağazalarında Hayra Koşanlar diye aratarak ulaşabilirsiniz.

Evde kullanmadığım eşyalar var bunları size nasıl ulaştırabiliriz?

Uygulamamızı indirerek yardım etmek istiyorum formunu doldurarak veya Facebook grubumuzdaki yöneticiler ile iletişime geçebilirsiniz.

Derneğinize ait iban numarası var mı? Nakit yardım etmek istiyorum.

Derneğimize ait bir banka hesap numaramız bulunmamaktadır. Kesinlikle nakit para toplamayız. Biz sadece aracılık yaparız.

Örneğin: Para ihtiyacı olan kişi çeşitli kontrollerden ve tespitlerden geçirdikten sonra ihtiyacı olan kişinin ibanını alırız yoksa bile bankaya göndeririz hesap açtırırız. İbanını hayr sever kişiye facebook üzerinden özel mesaj ile ulaştırırız.

Konya ili dışında yardım ediyor musunuz?

Dernek gönüllüleri sadece Konya'da bulunduğundan ve ulaşım için herkes kendi cebinden harcadığından imkanları dahilinde ulaşabildikleri yer veya yerler Konya merkez ilçelerdir.

Başka bir illerde herhangi bir bağlantımız veya şubemiz yoktur.

Yardımlarınızı nasıl yapıyorsunuz?

Yardım taleplerini mobil uygulama üzerinden alıyoruz. Bu talepler çeşitli devlet dairelerindeki özel protokollerle doğrulanarak bize ulaşıyor. Gelen talepleri Konya'daki mobil dernek uygulama ortak veritabanında sorguluyoruz. Böylelikle gerçekten yardıma muhtaç kişilere ulaşıyoruz.

Bu kontrollerimizden sonra ilgili talebi derneğimizin uygun olan bir tespitçi arkadaşımıza yönlendiriyoruz. Tespitçi arkadaşımız ailenin evini ziyaret ettikten sonra tahkikat raporunu dolduruyor. Yani yardıma gerçekten muhtaç olup olmadığının raporunu tutuyor. Aileye ne gibi bir yardım yapılacağını (gıda,soba,yakacak) mobil sisteme girdikten sonra dağıtımcı arkadaşların dağıtım havuzuna düşüyor. Dağıtıcı tipli kullanıcılar mobil uygulamadan ilgili talebi üzerine alarak dağıtıma çıkıyor ve aileye yardım ulaşmış oluyor.

Herhangi bir cemaat, dernek,siyasi oluşum,kurum veya kuruluşlarla bağlantınız var mı?

Hayır, yoktur.

Bende sizin gibi hayra koşmak istiyorum, ne yapmam gerekir?

Uygulamalarımız üzerinden yardım etmek istiyorum formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Derneğinizdeki çalışanlar maaşlı mı çalışıyor?

Hayra Koşanlar Derneği sadece gönüllülerden oluşmaktadır. Çalışanların Allah rızasından başka herhangi bir menfaati veya çıkartı yoktur.